13:31
День захисту дітей

     1 червня у всьому світі відзначають Міжнародний день захисту дітей. Свято засноване в Парижі в 1949 році з ініціативи Міжнародної демократичної федерації жінок, щоб звернути увагу на проблеми, які мають діти. Перший Міжнародний день захисту дітей було відзначено ще в 1950 році. ООН підтримала ініціативу федерації та оголосила захист прав, здоров'я і життя дитини  одним із пріоритетів у своїй діяльності.
     В Україні цей день відзначають із 1998 року. У 1991 році  Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини. З 27 вересня 1991 року для України набула чинності Конвенція Організації Об'єднаних Націй про права дитини, згідно з якою кожна держава зобов'язана поважати та заохочувати право дитини на всебічну участь у культурному і творчому житті, забезпечувати їй повноцінне дозвілля та відпочинок, сприяти наданню їй відповідних можливостей для цього. Цією конвенцією також чітко визначено, що дитина має право на захист від фізичного та психічного насильства.
      Водночас в умовах повномасштабної війни російські військові забирають в українських дітей одне з найцінніших прав – право на життя. Сотні тисяч дітей були змушені тимчасово виїхати з країни, десятки тисяч перечікують повітряні тривоги в укриттях, тисячі живуть в зоні бойових дій. Станом на 29 травня 2023 року, через російську агресію в Україні загинули 483 дитини, ще 986 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Понад 19 тисяч українських дітей депортовані окупантами. Тож у теперішніх умовах малеча та підлітки потребують ще більшого захисту.

ЗІ СВЯТОМ!

Хай небо буде чистим, без хмаринок.
Хай сонечко лоскоче до нестями!
Нехай здоровими зростають діти
І хай щасливі будуть мами!
Бажаємо нині вам багато
З Днем захисту дітей,
Із вашим святом!

Переглядів: 99 | Додав: KIT
Всього коментарів: 0
avatar