16:28
93 роки коледжу

Дорогі друзі!

93-річчя з дня заснування Відокремленого структурного підрозділу «Костянтинівського індустріального фахового коледжу Державного вищого навчального закладу «Донецький національний технічний університет» - визначна нагода привітати працівників коледжу, здобувачів освіти, ветеранів праці, усіх, хто у свій час обрав зв’язати своє життя з освітнім закладом!

Славетна історія закладу ґрунтується на сторінках пам’яті, великих традиціях та непересічних здобутках.

Колективна творчість, ініціативна праця всіх співробітників коледжу продовжує підтримувати авторитет закладу навіть у важкі часи.

Зі стін коледжу вийшли тисячі талановитих випускників, які стали кваліфікованими спеціалістами з високим рівнем патріотичної свідомості, готовими до виконання громадянського і конституційного обов’язку із захисту національних інтересів України та її відбудови.

Від щирого серця бажаємо колективу та студентам невичерпного натхнення у творчості, безмежної енергії, невтомного пошуку на ниві освітянства. 

Нових Вам звершень та успіхів на благо рідної України! 

 

Адміністрація ВСП КІФК ДВНЗ ДонНТУ


Сторінки славетної історії Відокремленого структурного підрозділу

«Костянтинівський індустріальний фаховий коледж

Державного вищого навчального закладу

«Донецький національний технічний університет»

30 березня нашому навчальному закладу, який зараз носить назву Костянтинівського індустріального фахового коледжу і є відокремленим структурним підрозділом ДВНЗ «ДонНТУ», виповнюється 93 роки. Це майже століття нашої славетної історії у справі підготовки десятків тисяч висококваліфікованих фахівців для усієї скляної галузі нашої держави, виховання молодих поколінь, здійснення освітніх, виробничих і наукових досягнень, відкрить викладачами та випускниками коледжу.

У 1929 р. у Костянтинівці була створена «склокерамічна профшкола»,  яка вже в березні 1930 р. отримала статус технікуму. Його завданням, під керівництвом першого директора Болеслава Костянтиновича Шатковецького, була підготовка кваліфікованих спеціалістів середньої ланки для підприємств скляного виробництва,  що потребували в першу чергу техніків-технологів і механіків  з обладнання  скляних підприємств.

          У 1932 р. відбувся перший випуск молодих спеціалістів техніків-технологів скляного виробництва. Ця спеціальність на довгі роки стала флагманом Костянтинівського технікуму. У 1938 р. трудову армію поповнив і перший випуск техніків-механіків.

           В роки Другої світової війни діяльність технікуму була перервана. Керівництву восени 1941 р. вдалося евакуювати до Середньої Азії частину важливої документації, що згодом допомогло в процесі відновлення роботи технікуму після визволення міста й завершення війни.

           З 1947 р. технікум став готувати спеціалістів уже за трьома напрямками. До технологів та механіків скляного виробництва («Технологія скла і скловиробів», «Машини та обладнання скляних заводів») додалися техніки-будівельники промислового та цивільного будівництва («Промислове й цивільне будівництво»). Сотні випускників технікуму працювали на підприємствах міста, а також далеко за його межами, отримали визнання та нагороди, досягли статусу керівників різних рівнів.

            У 1960-х роках контингент студентів технікуму різко збільшився. З’явилися нові спеціальності: «Технологія мінеральних добрив та кислот», «Планування на підприємствах будівельних матеріалів», «Бухгалтерський облік», «Обладнання хімічних та нафтохімічних переробних заводів», «Машини й обладнання склоситалової промисловості», «Електрообладнання підприємств», «Експлуатація залізничного транспорту». З грудня 1965 року навчальний заклад змінив назву й став називатися індустріальним технікумом.

            У 1967 р. було розпочато будівництво нових корпусів – навчального й виробничо-лабораторного. Їх відкриття відбулося 1 вересня 1970 р. На початок 1970-х років технікум вже підготував більше трьох тисяч кваліфікованих спеціалістів, які працювали в різних республіках колишнього СРСР. Підприємства міської групи склозаводів та підприємства промисловості будівельних матеріалів міст Попасна, Бахмут, Лисичанськ, Херсон, Буча, Гостомель, Біла Криниця, Одеса, Харків значною мірою були укомплектовані кадрами випускників технікуму. Випускники технікуму стали лауреатами Державних премій, отримали почесне звання заслужених винахідників України. За участю наших випускників було розроблено чимало видів скла: сталініт, триплекс, облицювальний марбліт, ситал, шлакоситал, рубінове та кришталеве скло, базальтове супертонке волокно.

            З 1974 р. у технікумі була розпочата підготовка спеціалістів для республіки Куба, а пізніше додалися й студенти з Монгольської Народної Республіки. На початку 1980-х років контингент студентів збільшився порівняно з післявоєнними роками більш ніж в 4 рази і склав майже 1600 осіб. Додався ще й філіал у м. Лисичанську на базі заводу «Пролетар».

             Сьоме десятиріччя життєдіяльності Костянтинівського індустріального припало на важкі 1990-ті роки. Перші кроки робила молода Українська держава. Чимало було проблем і труднощів. У буквальному сенсі доля КІТу, як і багатьох інших навчальних закладів, могла бути вирішена одним розчерком міністерського пера. Але завдяки наполегливості, енергійності нового директора Клавдії Григорівни Криворучко вдалося відстояти майбутнє технікуму. Костянтинівський індустріальний залишився провідним навчальним закладом міста. Не зважаючи на складну економічну ситуацію в державі, був оновлений й розширений перелік спеціальностей, за якими навчались студенти технікуму. Додалися «Фінанси» й «Комерційна діяльність». Була модернізована матеріально-технічна база, створені нові спеціалізовані навчальні кабінети й лабораторії.

     З квітня 2008 року КІТ став структурним підрозділом ДВНЗ «ДонНТУ». Студенти технікуму отримали можливість здобуття безперервної вищої освіти, розширення своїх наукових, технічних перспектив, збагачення творчого потенціалу. З 2021 р. , згідно відповідним змінам у законодавстві України, Костянтинівський індустріальний технікум отримав статус коледжу.

      Найбільшим багатством технікуму завжди були і є люди: викладачі і працівники коледжу, студентська молодь. Запорукою якості підготовки студентів  є кадровий потенціал навчального закладу. Кожний наш  викладач – це творча, працьовита особистість, закохана в свою справу людина. Усіх об’єднує спільна мета - підготовка висококваліфікованих спеціалістів та свідомих громадян, патріотів своєї держави. Кожний наш студент – творча особистість, індивідуальність якої розкривається в освітньо-виховному процесі.

            Позаду довгий і нелегкий шлях. Ми пам’ятаємо і цінуємо кожного, хто пройшов його з нами, всі перемоги і досягнення. У серці живе любов, повага і гордість за 93 роки життєдіяльності Костянтинівського індустріального фахового коледжу. Попри всі труднощі, широкомасштабну війну, яку підступний ворог веде проти нашої держави, руйнуючи і знищуючи цілі міста і села, їх інфраструктуру, примушуючи людей залишати свої домівки, наш навчальний заклад зберігає сили, енергію і потенціал для боротьби за своє майбутнє і майбутнє нашої держави, створює необхідні умови для успішної підготовки високо кваліфікованих фахівців, без яких неможлива наша перемога і відбудова. Нашому колективу посилі ті проблеми, які виникають у цей складний час. Ми сміливо дивимось у майбутнє!


Привітальна презентація 

Переглядів: 133 | Додав: KIT
Всього коментарів: 0
avatar