12:55
209 років від дня народження Великого Кобзаря

     У ці перші березневі дні ми щороку згадуємо видатного сина нашого народу, геніального поета, художника, драматурга – Тараса Григоровича Шевченка. Він є гордістю українського народу, його славою.

Щовесни, коли тануть сніги
І на рясті просяє веселка,
Повні сили й живої снаги,
Ми вшановуєм пам’ять Шевченка.
Пісня його невмируща,
Рідного слова окраса.
Слухайте, слухайте голос,
Голос безсмертний Тараса!

     9 березня 2023 року виповнюється 209 років від дня народження Великого Кобзаря , але й нині живе його слово.
     Він прожив лише 47 років,з них : 24 – кріпак, 10 років - солдат,13- на волі. До скасування кріпацтва поет не дожив лише кілька місяців.
     У 26 років , зовсім молодою людиною, він став автором збірки «Кобзар», якій судилося безсмертя.
     Поезію нашого майстра перекладено більше ніж ста мовами світу. Серед них — польська,японська, корейська, арабська і міжнародна мова есперанто. Ця людина знана в усіх куточках світу, а твори його відомі кожному серцю.
     Україна… Це слово для Шевченка було священним. У кожному його рядку – це біль за розтерзаний рідний край. Він вклав всю любов у своїй творчості до України. Безперечно, Шевченко - це духовний символ України.

Я так її, я так люблю
Мою Україну убогу,
Що прокляну святого Бога,
За неї душу погублю.

     Справедливо, що Великого Кобзаря вважають народним пророком. Адже не одне покоління українців формує свої світогляди на його творах. Славетний Кобзар хотів бачити Україну вільною і незалежною, хотів справедливості та добробуту для нащадків, прагнув, щоб Україна була визнана усіма державами світу як могутня Європейська держава. Сьогодні в умовах воєнного стану,ми, як ніколи, відчуваємо потребу у його пророчих словах. Вірші Кобзаря засяяли новими гранями, стали своєрідним поштовхом для переосмислення глибокої суті людського буття.
     Отож, читайте і перечитуйте Шевченкове слово, вивчайте його творчість, станьте гідними його заповідей і мрій!Презентація

Переглядів: 106 | Додав: KIT
Всього коментарів: 0
avatar